Archiwum czerwiec 2008, strona 10


Zafunduj dojazdy do podopiecznych Fundacji...
Autor: muzyczny
08 czerwca 2008, 13:08

mBank zainicjował kolejną już akcję charytatywną z cyklu mKlienci potrzebującym.

Z myślą o małych pacjentach, którzy potrzebują wsparcia życzliwych im ludzi, mBank rozpoczął akcję mKlienci dla Fundacji Gajusz, w której zachęca do przekazywania środków na dojazdy do podopiecznych Fundacji.

W 2005 roku Fundacja Gajusz założyła Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Pod opieką hospicjum znajdują się dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore, głównie onkologicznie. Do dyspozycji małych pacjentów są: lekarze, pielęgniarki, pracownicy socjalni  oraz psycholodzy. Pojawiają się w ich domach na każde wezwania 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Ich celem nie jest przedłużenie życia za wszelką cenę, ale ulga w cierpieniu - zmniejszenie bólu, opieka pielęgniarska, dostarczanie leków, pomoc socjalna.

Klienci mBanku mogą przekazać fundusze za pomocą bezpłatnej usługi mTRANSFER. Akcja potrwa do 31 lipca 2008 roku.

Społeczność jest dla mBanku jedną z podstawowych wartości. Dlatego też od początku swojej działalności bank angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z edukacją, kulturą i aktywnym stylem życia, a także wspiera akcje charytatywne. Tradycją mBanku jest przeprowadzanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy zbiórki pieniędzy dla Fundacji wspierających najbardziej potrzebujących. Dodatkowo, co roku seria gadżetów mBanku zostaje zlicytowana podczas aukcji internetowej, z której całkowity dochód jest przekazywany na kolejne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto pracownicy mBanku angażują się w cykliczne działania w ramach wolontariatu pracowniczego. mBank na stałe współpracuje z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi.

Fundacja BRE Banku zaprasza melomanów
Autor: muzyczny
08 czerwca 2008, 13:07

Fundacja BRE Banku objęła mecenatem cykl koncertów Orkiestry Sinfonietta Cracovia, z udziałem Maxima Vengerova określanego mianem jednego z najznakomitszych i najwybitniejszych współczesnych muzyków.

Wspieranie rzadkich i niepowtarzalnych wydarzeń kulturalnych jest jednym z filarów działania Fundacji.  „W mojej ocenie, czerwcowe koncerty Sinfonietty Cracovii oraz Maxima Vengerowa mogą stać się najbardziej znaczącym wydarzeniem kulturalnym, jeśli chodzi o muzykę klasyczną, w Polsce w tym roku, dlatego zdecydowaliśmy się objąć swoim patronatem wieczór w Krakowie, Katowicach i Warszawie”- mówi Henryk Okrzeja, prezes zarządu Fundacji BRE Banku. „Jestem przekonany, że nazwisko Vengerova, który dla miłośników muzyki klasycznej, oznacza obietnicę obcowania z najwyższej próby sztuką, zachęci do udziału w tym koncercie także tych, którzy dopiero rozpoczynają niezwykłą podróż w świat twórczości Mozarta i Brahmsa”- dodaje Henryk Okrzeja. 

Maxim Vengerov jest artystą, który koncertuje ze znanymi i cenionymi orkiestrami, występując zarówno w roli solisty, jak i dyrygenta. Był pierwszym w historii muzykiem klasycznym mianowanym honorowym ambasadorem muzyki UNICEF, a jego nieprzeciętny talent jest podziwiany przez melomanów na całym świecie.

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, Sinfonietta Cracovia wielokrotnie już podejmowała artystyczną współpracę z wybitnymi muzykami. Jej koncerty są zawsze wyjątkowymi wydarzeniami, które przyciągają miłośników muzyki klasycznej, doceniających zarówno wysoką jakość prezentacji muzycznych, ale także niezwykłą atmosferę koncertów.

Muzycy wykonają Uwerturę do opery „Wesele Figara” i Symfonię „Jowiszową” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz III Symfonię e-moll Johannesa Brahmsa.

Koncert w Katowicach odbędzie się w sobotę, 7 czerwca o godzinie 19.30 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej, w Krakowie- 8 czerwca o godzinie 18.30 w Sali Filharmonii. Koncert Warszawski odbędzie się w poniedziałek, 9 czerwca w Sali Filharmonii Narodowej o godzinie 19.30.

Komentarz Expandera: Ameryka zaskoczyła...
Autor: muzyczny
08 czerwca 2008, 13:07

Diagnoza sytuacji na rynkach finansowych
Wszystko wskazuje, że ostatnia sesja tygodnia na naszym parkiecie przebiegnie w pozytywnych nastrojach, a zawdzięczać to będziemy nieoczekiwanemu przebiegowi sesji w Ameryce. W dużej części dzięki zwyżce cen paliw na światowych giełdach, które podniosły mocno notowania koncernów naftowych, doszło do blisko 2-proc. wzrostu S&P 500. Nie zmienił on co prawda wiele obecnej sytuacji, bo indeks wciąż pozostaje poniżej przełamanej wcześniej 2-miesięcznej linii trendu wzrostowego, ale poprawił na pewno nastroje. Problem jednak w tym, że trudno jest jednoznacznie wytłumaczyć ten przypływ optymizmu. Pojawiły się korzystne dane o sprzedaży w największych sieciach handlowych, czy też lepsze od spodziewanych dane o liczbie nowych bezrobotnych, ale rzadko na ten rodzaj informacji inwestorzy tak mocno reagowali. Można przypuszczać, że rolę odegrało tu też ignorowanie na trzech pierwszych sesjach tego tygodnia lepszych od oczekiwanych wiadomości, ale w sumie trzeba to wszystko traktować bardziej w kategoriach emocjonalnych reakcji. Nie mogłoby dziwić, gdyby dzisiejsza sesja miała zupełnie odmienny przebieg.

 

Ostateczny wynik sesji w USA przesłonił szereg istotnych wiadomości, jakie się wczoraj pojawiły. Na czoło wybijała się zapowiedź podwyżki stóp procentowych w strefie euro. To znacznie wzmocniło euro, co zaś stało się przyczynkiem do wzrostu cen surowców. Deklaracja szefa Europejskiego Banku Centralnego w sprawie przyszłej polityki pieniężnej nie była wczoraj jedyną informacją z tej sfery. Na podwyżki stóp procentowych zdecydowały się wczoraj dwa azjatyckie banki centralne ? Indonezji oraz Filipin. Może nie są to istotne rynki, ale te decyzje pokazują, że kwestie inflacji stają się coraz ważniejsze i tłumienie jej wzrostu poprzez podnoszenie kosztów pieniądza staje się poważnym wyzwaniem dla gospodarek na świecie. Giełdy na razie nie są w stanie wypracować wobec zmieniającej się w tym względzie sytuacji jednoznacznego stanowiska, ale nie ma wątpliwości, że wyższy koszt pieniądza to zła wiadomość dla giełd i gospodarek. Konieczność walki z inflacją sygnalizował też wczoraj szef brazylijskiego banku centralnego.

 

To tym bardziej uzasadniona obawa, że w Ameryce brak sygnałów przełamania kryzysu na rynku nieruchomości, a w Wielkiej Brytanii wszystko wskazuje na jego zaostrzenie. Potwierdziły to wczorajsze wiadomości. Odsetek osób nie spłacających kredytów hipotecznych w USA podniósł się do poziomów nie notowanych w ostatnich 30 latach. Aż ponad 18 proc. zobowiązań z grupy subprime nie jest regulowanych. Również w grupie prime zwiększa się liczba osób mających problemy. To przekłada się na rosnące ryzyko zajęć domów i w rezultacie zwiększa się presja na ceny domów.

 

W takich warunkach nie dziwią opinia Donalda Kohna, wiceszefa Fed, który przestrzegał wczoraj przed dalszymi stratami instytucji finansowych związanymi z odpisami na utratę wartości aktywów. Natomiast Jeffrey Lacker z oddziału Fed w Richmond mówił o tym, że pożyczanie pieniędzy firmom inwestycyjnym przez banki centralne może w przyszłości prowadzić do kolejnych kryzysów.

 

Dziś rynki skupią się na danych o liczbie nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w USA, które powstały, a raczej ubyły, w maju. Szacunki mówią o spadku o 40 tys. Przy napiętej sytuacji na rynku obligacji, których rentowność wczoraj wyraźnie rosła na całym świecie, lepsze od oczekiwanych dane niekoniecznie muszą zostać dobrze odebrane. Dochodowość naszych 10-letnich papierów skarbowych na fali odwrotu od obligacji na świecie przekroczyła wczoraj pierwszy raz od listopada 2004 r. 6,5%. Spadek cen obligacji ogranicza możliwości kupna akcji przez OFE, bo w wyniku takiej sytuacji podnosi się udział akcji w ich portfelach.

 
Dziś na rynkach
6 VI 2008 r.
Kwietniowa produkcja przemysłowa w Niemczech Raport z rynku pracy w USA za maj

Katarzyna Siwek
Expander

Karta paliwowa euroShell wyróżniona przez...
Autor: muzyczny
08 czerwca 2008, 13:06

koncern Shell otrzymał wyróżnienie w kategorii „karta paliwowa” przyznane przez Gazetę Finansową.

Gazeta Finansowa opublikowała dodatek „Turbiny Polskiej Gospodarki” poświecony branży małych i średnich przedsiębiorstw oraz usługom dla firm. Łącznie przyznano wyróżnienia najlepszym firmom oferującym produkty dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w 10 kategoriach. W każdej kategorii zostały nagrodzone 3 firmy.

Koncern Shell nagrodzono w kategorii „KARTA PALIWOWA” za stworzenie efektywnego i innowacyjnego narzędzia – karty euroShell - dopasowanego do potrzeb MSP. Obok Shell wyróżniono również BP i Statoil.

Karta euroShell – więcej niż karta paliwowa

Trudno dziś wyobrazić sobie firmę transportową, która nie korzystałaby z karty paliwowej. Karta ta stanowi ważne narzędzie w zarządzaniu flotą. Kiedy kilkanaście lat temu karty paliwowe pojawiły się na polskim rynku ich główną zaletą było bezgotówkowe tankowanie i ewentualne rabaty. Dziś coraz większego znaczenia nabierają dodatkowe usługi, takie jak: wsparcie w zarządzaniu flotą oraz bezpieczeństwo transakcji.

Ponad 30 lat doświadczenia

Karta euroShell po raz pierwszy została wprowadzona na rynek europejski w 1970 roku. Od ponad 30 lat Shell dokłada starań, aby usługi oferowane w ramach karty euroShell jak najlepiej spełniały wszystkie oczekiwania klientów. Oprócz możliwości zakupu paliwa w konkurencyjnych cenach Shell oferuje szereg dodatkowych usług, ułatwiających efektywne zarządzanie flotą.

Sieć stacji

Klienci karty euroShell zyskują dostęp do 12 000 stacji Shell i 8 000 stacji partnerskich w 35 krajach Europy. 2 500 spośród nich to stacje przystosowane do potrzeb transportu ciężkiego, zlokalizowane przy autostradach, głównych drogach tranzytowych, przejściach granicznych oraz w ośrodkach logistycznych.

Karta euroShell w skrócie:

319 stacji Shell w całej Polsce 20 000 stacji Shell i stacji partnerskich w 35 krajach Europy Zwrot podatku VAT w 28 krajach Europy Fakturowanie netto – zwrot podatku w ciągu 14 dni Zwrot akcyzy z Francji i Włoch Opłaty i podatki drogowe w całej Europie (np. Toll Collect w Niemczech, TIS PL we Francji) Karty i urządzenia autostradowe Opłaty za przejazdy mostami i tunelami Opłaty promowe Usługi transportu kombinowanego RO-LA 24h pomoc drogowa za granicą (Breakdown assistance 24h) Naprawy warsztatowe (w wybranych warsztatach) Mycie samochodów ciężarowych (Truck Cleaning Services) Odprawa celna i ubezpieczenie Możliwość uregulowania mandatów drogowych w niektórych państwach (za zgodą upoważnionej osoby w kraju) Alerty e-mail – powiadomienie o nieprawidłowościach i podejrzanych transakcjach wysyłane na adres e-mail klienta, w przypadku przekroczenia przez kierowcę ustalonych kryteriów (w zależności od preferencji klienta może to być np. tankowanie w czasie weekendu, czy przekroczenie określonego limitu tankowania lub inne) Zarządzanie flotą online – aplikacja euroShell Card Online w polskiej wersji językowej.

Więcej o karcie euroShell można przeczytać na nowej stronie internetowej: www.euroshell.pl

Złe praktyki w public relations
Autor: muzyczny
08 czerwca 2008, 13:05

"Złe praktyki" to temat najnowszego raportu z badań przygotowanych przez zespół Zakładu Public Relations Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Badania przeprowadzono w okresie 23-25 kwietnia 2008 roku podczas Kongresu Public Relations.


Populację badawczą stanowili wszyscy uczestnicy Kongresu, spośród których wyłoniła się próba 102 respondentów, którzy wypełnili przygotowany kwestionariusz ankietowy.

Najczęściej wymienianymi praktykami nieetycznymi, które dostrzegają przedstawiciele branży public relations było wykorzystywanie profilowanych badań w promocji oraz zniekształcanie faktów lub przedstawianie ich w niewłaściwym kontekście. Respondenci wskazywali również na inne praktyki, takie jak: przesadne informowanie o swoich (PR-owców oraz agencyjnych) możliwościach, eksponowanie swojego profesjonalizmu w przypadku jego braku, oczernianie konkurencji niesprawdzonymi informacjami, manipulacja, w tym manipulacja faktami budżetem i ukrywanie wydatków, a także działania podprogowe i inne - podsumował dr Dariusz Tworzydło, współautor projektu i realizator badań.

Raport zamieszczono na stronie http://www.newsline.pl/

Serdecznie zapraszamy.