Triumfatorzy jubileuszowego maratonu!

Autor: muzyczny
22 maja 2008, 08:29

Zwycięzcą 5. mBank Łódź Maratonu został  Richard Rotich z Kenii, który osiągnął wynik- 02:21,14. W kategorii kobiet zwyciężyła Polka Arleta Meloch z czasem 02:47,24. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba biegaczy.

W Łodzi już po raz piąty pobiegli uczestnicy mBank Łódź Maratonu. Finał biegu maratońskiego był bardzo emocjonujący, bowiem o zwycięstwo na ostatnich metrach walczyło trzech zawodników. Ostatecznie zwyciężył Richard Rotich z Kenii, który miał zaledwie pięciosekundową przewagę nad Adamem Dobrzyńskim z Polski. Trzecią pozycję zajął Reuben Kwambai (Kenia) z czasem 02:21,43.

W półmaratonie najlepszy okazał się Volodymyr Chorbań z Ukrainy (01:11,12), na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Pietrzyk z Koluszek (01:14,01) zaś trzecie miejsce przypadło Przemysławowi  Walewskiemu z Poznania. Wśród kobiet najlepsza okazała się Antonina Rychter, która przybyła na metę z czasem 01:27,06.

W XV Ogólnopolskim Otwartym Biegu o „Złoty Toporek" zwyciężył natomiast Maciej Waleczko (0:35,45) z Kromszewic. Na drugiej pozycji uplasował się Michał Stawski (Łódź), trzeci do mety dobiegł Piotr Manikowski (Złotów).

Klasyfikację dla instytucji finansowej w kategorii maraton wygrał Arkadiusz Recław (03:20,28), zaś w półmaratonie triumfował Łukasz Gabrych (01:25,05). Zwycięzcy odebrali dyplomy z rąk przedstawiciela Związku Banków Polskich - Przemysława Wiśniewskiego.

W klasyfikacji dziennikarzy zwyciężył Wojciech Staszewski z „Gazety Wyborczej", który przybył na metę z czasem 03:04,15.

W tym roku przygotowano także specjalny bieg dla VIP-ów, w którym wzięli udział m.in. Wicemistrz Olimpijski w skoku wzwyż Artur Partyka wraz z córką Alicją, Wiceprezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Makowski oraz  Dyrektor Oddziału Łódzkiego NFZ Paweł Paczkowski.

W piątej edycji mBank Łódź Maratonu wzięło udział 986 biegaczy m.in. z Kenii, Nigerii, Węgier, Czech, Niemiec.

W dniu łódzkiej imprezy na Rynku Manufaktury wiele atrakcji czekało również na kibiców - pokazy capoeira wraz z lekcją dla publiczności oraz występy taneczne - Show Studio Latio (salsa, taniec brzucha, breakdance). Dla najmłodszych zostały przygotowane dmuchana ścianka do wspinaczki, eurobangee oraz basen z piłeczkami. Na scenie pojawił się również kabaret „Paranienormalni" ze specjalnym skeczem „Jakie ja trampy mam".